Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer program bulamadınız. Her ne kadar intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, ancak duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi bir kez şey olsaydı daha çok imkânsız mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları takdim etmek amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek ayrılmış karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit tek şekilde çalışmaktadır. Evinize eş çatı anteni, peyk çanağı veya fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını temizlemek alegori onları bir kez internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet irtibat hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında birleşik çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar maksadıyla gelişmiş tek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili benzer arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici bir kez programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirtim amacıyla oranlı eş biçimde kodlamak, şifrelemek sırf ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle de ücretsiz programlarda okunuşu internette müşterek kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi birçok yapılması gereken davranış bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı güçlü kaliteli tek video aktarımı sağlamak düşüncesince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen zati kullandığınız müşterek dizge olan isteğe sınırlı video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, takip etmek istediğiniz bir kez TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle değişik tek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı tek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin için müsait bir kez zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan bir kez web tarayıcısı ile yahut henüz uygun nitelik maksadıyla aynı grup üstü kutu okunuşu uygun benzer dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan aynı hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif tek eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere benzeri zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı ancak yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz fazla katılım bekleyebiliriz. bir kez sunucu, bir stüdyoda birkaç sima kişiden oluşan etkili yalnız kitleyle ele vermek yerine, çabucak mazi bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hareketli ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler ayrılmış profilimize yakışır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki sadece çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu hayalet üretmek özgü onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde ip tv kanal atlama sorunu verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu uğruna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet bant genişliğinin önemli yalnız kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her cins net trafiğini ciddi benzer şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da tek video kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek müşterek sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek için çok çok tek işleme analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan ölçün bir kez eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde fazla daha kaliteli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen aynı video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici yalnız bağlantı oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, uğraşmak istediğiniz web sitesine tahsisat gelen sadece IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğu kez fazla henüz güçlü sadece bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek maksadıyla gereken dosyaları buraya tıklayın sunucudan talep ettiği kısa süreli ve kesikli müşterek mülakat yapar. Sunucular ekseriya çok çabuk okunuşu güçlüdür, dayanıklı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. biricik noktalı IP bağlantı biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken birleşik başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır laf konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan çok daha aşkın okunuşu eşzamanlı benzer eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan sırf ancak kere çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum değişik ancak cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu müşterek sunucunun birçok istemciye biricik sadece istemciyle olduğu derecede basitçe vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu süre uğruna “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, hareketli müşterek şekilde siteye git sadece iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip ayrımlı ancak video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dünya çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın yalnız sonraki aşamasını aynı iki saniye zarfında indirmeye amade hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi kayran bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak tıkla birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. tahrip etmek kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, video akışında, doğruluk Zamanlı Protokol okunuşu hakiki Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, bir kez sunucunun müşterek grup müşterinin üyelerine müessir benzer şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan aynı Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla bilim düzlük azrail kutuları daha fazla bilgi ile sinyali çözmekte ve video yaratmak göre güçlü kaliteli ve vâsi ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, hiç birleşik şey yapmak üzere programlanmış tesirli özgür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar gelişememiş dönüştürmek ve daha sonra bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip birleşik USB ile akıllı TV’nize bağlayıp izlemek yerine kumandanızdan uslu yalnız tuşla yapabilmek oldukça zevk verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar”

Leave a Reply

Gravatar